ترفند ساده دوبامن برای اینکه فایل وورد شما در کامپیوتر به هم نریزد.

ترفند ساده دوبامن برای اینکه فایل وورد شما در کامپیوتر به هم نریزد.

👈فریلنس دو با من به شما یاد می دهد که چگونه مشکل بهم ریختگی سند Word در کامپیوتر‌های دیگر را حل کنیم؟ فریلنس دوبامن هرگونه خدمات فنی ، تولید محتوا ، برنامه نویسی و طراحی سایت که شما لازم داشته باشید ، بدون مراجعه حضوری براتون انجام میده.کافیه به عنوان کارفرما ثبت نام کنید و بگین که چی نیاز دارین؟

 

 

📑برای خیلی از افراد این مشکل پیش آمده است، یک سند Word یا پاورپوینت را برای ارائه در کلاس یا هر جای دیگری آماده می‌کنند. ولی زمانی که فایل را در کامپیوتر مقصد یا دانشگاه برای ارائه قرار می‌دهند، فرمت حروف و اعداد و نوشته‌ها بهم می‌ریزد. این مشکل به این دلیل اتفاق می‌افتد که در کامپیوتر، مقصد فونتی که در کامپیوتر مبدا استفاده شده است وجود ندارد. بسیاری از افراد برای حل این مشکل، سند Word را به PDF تبدیل می‌کنند. اما اگر بخواهید فایل Word ای را که نوشته‌اید در یک کامپیوتر دیگری ادامه دهید باید چه کنیم؟

 

📌در این آموزش یک ترفند ساده و کاربردی برای رفع این مشکل آموزش خواهیم داد تا با ذخیره کردن فایل مورد نظر تمام فونت‌های بکار رفته در متن نیز ذخیره شوند. در این صورت فایل شما در تمام کامپیوترها بدون بهم ریختگی اجرا خواهد شد.

 

☑️ روش کار:

 

۱️⃣ در صفحه Word روی گزینه File  کلیک می‌کنید.

 

۲️⃣ در صفحه‌ی باز شده گزینه Options را انتخاب می‌کنیم.

 

۳️⃣ در پنجره باز شده، از سمت راست گزینه Save را انتخاب می‌کنیم.

 

۴️⃣ در مرحله آخر کافی است Embed fonts in the filee را تیک بزنید. و سپس Ok را بزنید.

نظر